PROGRAMY SZKOLNE

Od roku szkolnego 2017/2018 programy Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole zostają zastąpione nowym Programem dla szkół!

W Dzienniku Urzędowym UE opublikowane zostały podstawy prawne dla nowego Programu dla szkół:
    -Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/791 z dnia 11 maja 2016 r.
    -Rozporządzenie Rady (UE) 2016/795 z dnia 11 kwietnia 2016 r.
Nowy Program dla szkół ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz mleko korzystając z najlepszych doświadczeń zebranych podczas dotychczasowej realizacji programu Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole.
Zakres
W ramach nowego programu dzieci będą:
    -otrzymywały owoce i warzywa oraz produkty mleczne
    -brały udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.

• Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupia się na tematyce bezpieczeństwa w trzech obszarach aktywności dziecka: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. Na zajeciach omówione zostaną zasady bezpiecznej zabawy wraz sytuacjami , które mogą być dla dzieci niebezpieczne. W tegorocznej edycji programu materiały zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu. Dodatkowo przekazujemy dzieciom przydatne informacje związane z efektywnym zapamiętywaniem, treningiem koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijaniem kreatywności. W czasie programu dzieci będą uczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń.